Yola çıkmak

Eveeeettt, gelelim asıl meselemize. Neden çıktım bu yola? Çünkü ben 28 yıllık hayatıma bir nokta koyup paragraf başı yaptım. Radikal bir kararla ailemi, büyüdüğüm şehri, yaşadığım şehri, arkadaşlarımı, evimi, arabamı, koştuğum parkı, alışveriş yaptığım bakkalı, saçımı kestirdiğim kuaförü, kahve içtiğim kafeyi, kitaplarımı ve çiçeklerimi terk ettim. Ve bambaşka bir ülkeye, şehre , insanlara merhaba dedim.

Bu konuda bir çok soru alıyorum, alıyoruz. Nasıl karar verdiniz, nasıl iş buldunuz, izinleri nasıl ayarladınız, nerede kalıyorsunuz, ne kadar para gerekti, orada hayat nasıl, kazandığınız para yetiyor mu, dükkan açabiliyor musunuz, size nasıl davranıyorlar, dil biliyor musunuz vb… Ben de yazmaya ve bizim gibi niyeti olan insanlara olabildiğim kadar yardımcı olmaya, sorularına cevap vermeye karar verdim. Umarım niyetimizde başarılı oluruz.

Şimdilik ilk yazıyı “nasıl iş buldunuz” sorusu üzerine yazmaya karar verdim. En kısa zamanda yayınlamaya çalışacağım. Bu arada varsa diğer sorularınızı da alabilirim.

Mutlu haftalar herkese…

Leave a Reply

Lütfen "Almanya'ya nasıl gelebilirim?" gibi yardımcı olamayacağım genel sorular veya
denklik, vize, ev bulma gibi zaten bahsettiğim konularda soru sormadan önce diğer yazıları kontrol ediniz.
Yardımcı olmaya çalışıyorum ancak cevabını 2 dakikanızı ayırarak bulabileceğiniz sorulara yanıt veremeyebilirim.